font-family: 'IRANSANS';

یک سرمایه گذاری مشترک بین  شرکت های مالزیایی BASF و Petronas به منظور افزایش دو برابری  ظرفیت تولید در ساخت ۲-اتیل هگزانوئیک اسید (EHA ـ۲) به دلیل تقاضای روزافزون در کاربردهایی مانند روان کارهای مورد استفاده در کالاهای سفید ایجاد می شود. شرکت ها از روز چهارشنبه اعلام آمادگی نمودند.

EHA ـ۲ یک ماده شیمیایی واسطه است که به عنوان یک ترکیب در تولید روان کننده های مصنوعی و همچنین افزودنی های روغن استفاده می شود. همچنین در مایعات کاربردی مانند خنک کننده های خودرو استفاده می شود.

ب‌آاس‌اف، (به آلمانی BASF) یک ابرشرکت آلمانی چندملیتی است که اکنون بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان می‌باشد و مقر اصلی آن، در لودویگسهافن، آلمان قرار دارد. گروه ب‌آاس‌اف، شامل شرکت‌های تابعه و همچنین، سرمایه‌گذاری‌های مشترک، در بیش از ۸۰ کشور جهان می‌باشد. این ابرشرکت، دارای شش واحد تولید یکپارچه محصولات شیمیایی و شمار ۳۹۰ واحد تولید دیگر، در اروپا، آسیا، استرالیا، آمریکا و آفریقا است. مشتریان ابرشرکت ب‌آاس‌اف، در بیش از ۲۰۰ کشور جهان، پراکنده می‌باشند.

.BASF PETRONAS Chemicals Sdn. Bhd یک سرمایه گذاری مشترک بین BASF و Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS)، (چندملیتی کاملاً یکپارچه نفت و گاز مالزی)، تحت مالزی است که زیرمجموعه گروه شیمیایی PETRONAS Chemics Berhad (PCG) است. این شرکت در سال 1997 تأسیس شده است.

.BASF Petronas Chemicals Sdn در حال حاضر ظرفیت تولید 30.000 تن در سال 2-اتیل هگزانوئیک در مجتمع خود در کوانتان مالزی را دارد. شرکت ها می گویند که این تعداد به 60.000 تن در سال افزایش می یابد و این توسعه تا سال 2024 به پایان می رسد، اما آنها هزینه پروژه را فاش نکردند.