font-family: 'IRANSANS';

امروزه با استفاده از هیبریدهای کربنی نظیر نانو لوله های کربنی و گرافن در فناوری های نوین، شاهد موادی با خواص ویژه هستیم. یکی از زمینه هایی که توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند، زمینه روانکارها  و روغن ها بوده است. اخیرا محصولاتی از روانکار به بازار عرضه شده است که حاوی گرافن با خواص ویژه می باشد.

یکی از این شرکت ها، شرکت AbsoluteBlack است که مدعی است اولین روان کننده زنجیره ای مبتنی بر هیدروکربن (مومی) در جهان حاوی گرافن را تهیه نموده است. ماندگاری این محصول حتی پس از یک بار استفاده بسیار زیاد بوده، در حالی که اصطکاک بسیار کم را برای مدت طولانی در شرایط مرطوب و خشک به وجود می آورد. این  دو ویژگی برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

پس از یک بار مصرف این محصول (در شرایط خشک) حداقل برای 1800 کیلومتر مسافت کارایی داشته و 3 تا 10 وات صرفه جویی در مصرف برق نسبت به سایر روغن ها ایجاد می کند و مناسب برای دوچرخه سواری در جاده، بیابان و شنزار، ورزش های سه گانه و انواع دیگر دوچرخه سواری می باشد.

ترکیبات این روغن امولسیون آب بر پایه هیدروکربن (موم) حاوی ترکیب خاصی از گرافن با خلوص بالا است و هیچ حلال مضری ندارد. رنگ این محلول وقتی مایع است، خاکستری روشن و وقتی جامد است، سیاه رنگ می باشد.

مزایای روان کننده موم زنجیره ای حاوی گرافن (GRAPHENLUBE):

  • پس از یک بار مصرف می تواند تلفات ناشی از اصطکاک در طی مسیر بیش از 900 کیلومتر را زیر 5 وات نگه دارد. (در شرایط جاده خشک و کم گرد و غبار، پس از روانکاری همه جانبه)
  • بدون توجه به شرایط به شما توان “آزاد” می دهد.
  • طول عمر پیشرانه شما را افزایش می دهد ، بنابراین در هزینه­های جایگزینی صرفه­ جویی می­شود.
  • آب را دفع کرده و از جذب کثیفی جلوگیری می نماید.
  • پوشش خشک و چسبناکی ایجاد می کند که می تواند بیش از 1800 کیلومتر روی زنجیره بماند (در شرایط جاده خشک و کم گرد و غبار، پس از روانکاری همه جانبه)
  • ظاهر سیاه منحصر به فرد روان کننده هنگام خشک شدن
  • ایمن- فاقد هرگونه حلال مضر است.

نمودار توان از دست رفته نسبت به مسافت طی شده برای روان کننده های مختلف