font-family: 'IRANSANS';

FRAM ، تولید کننده قطعات پس از فروش ، روز چهارشنبه از عرضه فیلتر روغن

Ultra Synthetic جدید خود خبر داد

بر اساس گزارش خبری ، فیلتر جدید دارای طراحی دو لایه است ، در یک طرف آن “ترکیبی مصنوعی برای ساختار بادوام و پشتیبانی فیلتر” ، و در طرف دیگر “پوشش کاملاً مصنوعی” که “راندمان جریان بالاتر و کارایی بهتر فیلتراسیون ” را ارائه می­دهد.

نقش اصلی فیلتر روغن تصفیه روغن موتور است و یکی از فاکتور های مهم عمر بیشتر روغن پاکیزگی آن است. روغن موتور وظایف مهم و متعددی انجام می دهد، روغن کاری علاوه بر خنک کاری قطعات داخلی موتور، عملیات روانکاری اجزاء موتور و کاهش اصطکاک را نیز انجام می دهد تا آنها را از گزند آسیب هایی که ممکن است در اثر اصطکاک ایجاد شود، حفظ نماید. یکی دیگر از فرآیندهایی که در هنگام عبور روغن و در مواجه شدن با قطعات موتور انجام می گیرد، شستشو و زدودن کثیفی ها می باشد، روغن سطوح قطعات را تمیز کرده و همواره از رسوب ناخالصی ها بر روی اجزاء موتور که در اثر حرارت بالا و عملکرد موتور در شرایط سخت بوجود می آید، جلوگیری می نماید، روغن ذرات ریز و درشت را شسته و در خود حفظ می نماید، قطعاً لازم است تا غلظت این ذرات از حدی فراتر نرود، برای رسیدن به این هدف از قطعه ای بنام فیلتر روغن استفاده می شود، این قطعه روغن موتور را تصفیه می نماید و ناخالصی های روغن را جذب می کند و روغن تمیز را به چرخه شستشو و تمیزکاری باز می گرداند تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و کارآئی سیستم روغن کاری کاهش نیابد.

برای اینکه عمل تصفیه کردن این روغن به خوبی انجام شود نیاز است که روغن از مسیر فیلتر گذر کند. فیلتر روغن مناسب در ابتدا باید توانایی جداسازی مطلوبی داشته باشد تا بتواند کوچکترین ذرات و آلودگی ها را از روغن جدا کند. همچنین این فیلترها باید در برابر پارگی مقاوم باشند. یکی دیگر از نکات مهم این است که محفظه فیلتر روغن قابلیت تحمل فشار بالا را داشته باشد چرا که روغن موجود در سیستم خودرو دارای فشار بالایی است و طبیعتاً زمانی که وارد فیلتر می شود نیز این فشار را همراه خود دارد؛ در نتیجه در صورتی که محفظه فیلتر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد پس از مدتی تحت تاثیر این فشارها، ممکن است آسیب دیده یا دچار شکاف در بدنه خود شود. همچنین محفظه درونی فیلتر نیز باید در برابر فشار و همچنین زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد.

یکی دیگر از موارد مهم درباره فیلتر روغن این است که از آب بندی مناسبی برخوردار باشد و روغن در مسیر ورود و خروج خود تنها از مسیرهای تعیین شدن عبور کند. در نسل جدید فیلترها با استفاده از پوششهای چند لایه و پوشش ­های میانی می­ توان عملکرد فیلتر را به میزان قابل قبولی بهبود بخشید.

کارل وبر، مدیر ارشد بازاریابی FRAM گفت: “ما آماده هستیم که فیلترهای Ultra Synthetic به روز شده خود را به بازار عرضه کنیم. مواد با پوشش های دو لایه جدید حداکثر تا 20000 مایل حفاظت نهایی را ارائه می دهند و عملکرد قابل اطمینان را ارائه می دهد که مشتریان ما انتظار داشتند.” FRAM، مستقر در کلیولند، بیش از 90 درصد فیلترهای خود را در ایالات متحده تولید می کند.