font-family: 'IRANSANS';
BASF-Petronas خروجی ۲-اتیل هگزانوئیک اسید را افزایش می دهد.

BASF-Petronas خروجی ۲-اتیل هگزانوئیک اسید را افزایش می دهد.

یک سرمایه گذاری مشترک بین  شرکت های مالزیایی BASF و Petronas به منظور افزایش دو برابری  ظرفیت تولید در ساخت ۲-اتیل هگزانوئیک اسید (EHA ـ۲) به دلیل تقاضای روزافزون در کاربردهایی مانند روان کارهای مورد استفاده در کالاهای سفید ایجاد می شود. شرکت ها از روز چهارشنبه اعلام آمادگی نمودند.

EHA ـ۲ یک ماده شیمیایی واسطه است که به عنوان یک ترکیب در تولید روان کننده های مصنوعی و همچنین افزودنی های روغن استفاده می شود. همچنین در مایعات کاربردی مانند خنک کننده های خودرو استفاده می شود.

ب‌آاس‌اف، (به آلمانی BASF) یک ابرشرکت آلمانی چندملیتی است که اکنون بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان می‌باشد و مقر اصلی آن، در لودویگسهافن، آلمان قرار دارد. گروه ب‌آاس‌اف، شامل شرکت‌های تابعه و همچنین، سرمایه‌گذاری‌های مشترک، در بیش از ۸۰ کشور جهان می‌باشد. این ابرشرکت، دارای شش واحد تولید یکپارچه محصولات شیمیایی و شمار ۳۹۰ واحد تولید دیگر، در اروپا، آسیا، استرالیا، آمریکا و آفریقا است. مشتریان ابرشرکت ب‌آاس‌اف، در بیش از ۲۰۰ کشور جهان، پراکنده می‌باشند.

.BASF PETRONAS Chemicals Sdn. Bhd یک سرمایه گذاری مشترک بین BASF و Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS)، (چندملیتی کاملاً یکپارچه نفت و گاز مالزی)، تحت مالزی است که زیرمجموعه گروه شیمیایی PETRONAS Chemics Berhad (PCG) است. این شرکت در سال 1997 تأسیس شده است.

.BASF Petronas Chemicals Sdn در حال حاضر ظرفیت تولید 30.000 تن در سال 2-اتیل هگزانوئیک در مجتمع خود در کوانتان مالزی را دارد. شرکت ها می گویند که این تعداد به 60.000 تن در سال افزایش می یابد و این توسعه تا سال 2024 به پایان می رسد، اما آنها هزینه پروژه را فاش نکردند.

تولید روغن های پایه برزیل افزایش می یابد

تولید روغن های پایه برزیل افزایش می یابد

تولید نفت پایه برزیل در ماه اوت نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد افزایش یافت و 18 درصد حجم تولیدات نفت نسبت به ماه های قبل  2020 افزایش یافت و این نشان می دهد که تولید مجدد به سطح قبل از همه گیری کرونا خواهد رسید. بر اساس داده ها، تولید نفت پایه کشور آمریکای جنوبی – عمدتا گروه اول API – در ماه اوت 48 درصد افزایش یافت و به 53،000 تن رسید، در حالی که در همان ماه در سال 2020 36 هزار تن بود و 18 درصد از بازار 45000 تنی تعیین شده در آگوست 2019 پیشی گرفت. این خبر توسط آژانس ملی نفت، گاز طبیعی و سوخت های زیستی منتشر شد.

در حدود ۱۰ سال گذشته یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت در جهان کشور برزیل است. به‌گونه‌ای که در پایان سال ۲۰۲۰ توانسته این کشور به ‌بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در آمریکای ‌لاتین بدل شود و با تولید متوسط ۳ میلیون بشکه در روز هم‌اکنون هفتمین تولیدکننده نفت در جهان به‌شمار می‌رود. این کشور در نظر دارد تا  سال ۲۰۳۰ به ‌پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان تبدیل شود. پیش بینی می شود که میزان تولید نفت برزیل تا سال ۲۰۳۰ به‌ ۳/ ۵ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت و صادرات این کشور نیز به‌ صورت مستمر رشد خواهد کرد.

سوخت گیری سریعتر برای نسل های جدید هواپیما

سوخت گیری سریعتر برای نسل های جدید هواپیما

از دهه 1930، هنگامی که هوانوردی تجاری برای اولین بار با رشد سریع جمعیت مسافران روبرو شدند، نسل جدیدی از هواپیماها با ظرفیت حمل بیشتر مسافر و محموله بیشتر به طور منظم مورد استفاده قرار گرفتند. با استفاده از این هواپیماهای جدید، تقاضا برای زیرساخت­ های مورد نیاز برای خدمات رسانی و پشتیبانی خطوط هوایی و فرودگاه­ ها نیز افزایش یافت.

چالش برای عملیات زمینی این بود که حجم بیشتری از سوخت را به این هواپیماهای بزرگتر رسانده و آن­ ها را تا حد ممکن سریع و ایمن پر کنند تا زمان برگشت به حداقل برسد. بخش عمده ­ای از پاسخ در توسعه و استقرار کامیون­ های بزرگ سوخت رسانی بود.

در سال 1934، Shell Aviation یک تانکر سوخت جدید با جدیدترین فیلترها، تجهیزات تشخیص آب و مترهای پیشرفته معرفی کرد که تا بعد از جنگ جهانی دوم استانداردهای صنعت لازم را کسب نمود. ویژگی­ های ایمنی در کامیون جدید شامل دستگاه ­های ضد استاتیک برای کاهش خطر آتش سوزی بود. این کامیون دارای دو محور محرک عقب بوده و در صورت بارگیری کامل، قادر به کار در گل و ماسه و بدون استفاده از زنجیر چرخ می­ باشد. ظرفیت مخزن سوخت آن 700 گالن بوده و می­ توانست هواپیماها را با سرعت حداکثر 70 گالن در دقیقه از طریق چهار شیلنگ تحویل سوخت رسانی کند.

با افزایش مجدد اندازه و برد هواپیما در اواخر دهه 1940، نیاز به تسریع سوخت گیری بیشتر آشکار شد. Shell Aviation با تولیدکنندگان خودرو مانند S.A.I همکاری نزدیک داشت. در سال 1949، دو کامیون جدید، Derby و Devon را برای ارائه سوخت سریعتر معرفی کرد. Derby، با مخزن جداگانه خود با ظرفیت 2500 گالن، بزرگترین ورودی جدید بود. دو پمپ آن می­ تواند حداکثر سرعت تحویل 400 گالن در دقیقه را فراهم کند و برای سوخت گیری نسل جدید هواپیماها مانند Stratocruiser چهار موتوره بوئینگ ایده آل است.

سرعت سوخت گیری سریعتر چالش دیگری را به وجود آورد. نیاز به فیلترهایی که بتوانند با توان مایع بسیار بالاتر برخورد کنند، در حالی که به حذف آلاینده ­های ذرات جامد ادامه می دهند، که می­ تواند به موتور هواپیما آسیب برساند و تصادف ایجاد کند. این چالش سخت توسط Shell با میکروفیلتر TB، که بر روی هر دو مدل جدید نصب شده بود، حل شد.

سال 1970 شاید بزرگترین چالش برای عملیات زمینی، نحوه سوخت گیری کارآمد 747 Jumbo Jet بوئینگ، با ظرفیت مخزن سوخت بزرگ 42000 گالن بود. اگرچه شل مسئولیت توسعه و خروج سیستم­ های هیدرنت را بر عهده داشت، اما بسیاری از فرودگاه ­ها همچنان به سوخت گیری با کامیون متکی بودند.

در اواخر دهه 1960، این شرکت چالش های 747 را پیش بینی کرده بود و برای حل آن­ها راهکارهایی را ارائه داده بود. با همکاری برادران تأسیس کننده کامیون سوخت رسان بریتانیایی برادران جان تامپسون، این شرکت حمل و نقل بزرگتری را برای استفاده در فرودگاه ­های بدون سیستم هیدرنت ایجاد کرد. نتیجه آن در لندن بود که در سال 1968 راه اندازی شد. ترکیب سوختگیر و تریلر سفت با ظرفیت 16000 گالن و حداکثر میزان سوخت گیری 850 گالن در دقیقه از طریق دو شلنگ بود. این بدان معناست که قادر به برآورده کردن الزامات Jumbo Jet جدید است و به اطمینان از ادامه پرواز به موقع خطوط هوایی و مسافران آن­ ها، با وجود افزایش شدید بار سوخت مورد نیاز، کمک می­ کند.

منابع:

.Shell Aviation News, 1949, p. 2, 58, 85, 166 and 250

.Shell Aviation News, 1954, p. 31

روانکارهای حاوی گرافن، نسل جدید از روانکارها

روانکارهای حاوی گرافن، نسل جدید از روانکارها

امروزه با استفاده از هیبریدهای کربنی نظیر نانو لوله های کربنی و گرافن در فناوری های نوین، شاهد موادی با خواص ویژه هستیم. یکی از زمینه هایی که توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند، زمینه روانکارها  و روغن ها بوده است. اخیرا محصولاتی از روانکار به بازار عرضه شده است که حاوی گرافن با خواص ویژه می باشد.

یکی از این شرکت ها، شرکت AbsoluteBlack است که مدعی است اولین روان کننده زنجیره ای مبتنی بر هیدروکربن (مومی) در جهان حاوی گرافن را تهیه نموده است. ماندگاری این محصول حتی پس از یک بار استفاده بسیار زیاد بوده، در حالی که اصطکاک بسیار کم را برای مدت طولانی در شرایط مرطوب و خشک به وجود می آورد. این  دو ویژگی برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

پس از یک بار مصرف این محصول (در شرایط خشک) حداقل برای 1800 کیلومتر مسافت کارایی داشته و 3 تا 10 وات صرفه جویی در مصرف برق نسبت به سایر روغن ها ایجاد می کند و مناسب برای دوچرخه سواری در جاده، بیابان و شنزار، ورزش های سه گانه و انواع دیگر دوچرخه سواری می باشد.

ترکیبات این روغن امولسیون آب بر پایه هیدروکربن (موم) حاوی ترکیب خاصی از گرافن با خلوص بالا است و هیچ حلال مضری ندارد. رنگ این محلول وقتی مایع است، خاکستری روشن و وقتی جامد است، سیاه رنگ می باشد.

مزایای روان کننده موم زنجیره ای حاوی گرافن (GRAPHENLUBE):

  • پس از یک بار مصرف می تواند تلفات ناشی از اصطکاک در طی مسیر بیش از 900 کیلومتر را زیر 5 وات نگه دارد. (در شرایط جاده خشک و کم گرد و غبار، پس از روانکاری همه جانبه)
  • بدون توجه به شرایط به شما توان “آزاد” می دهد.
  • طول عمر پیشرانه شما را افزایش می دهد ، بنابراین در هزینه­های جایگزینی صرفه­ جویی می­شود.
  • آب را دفع کرده و از جذب کثیفی جلوگیری می نماید.
  • پوشش خشک و چسبناکی ایجاد می کند که می تواند بیش از 1800 کیلومتر روی زنجیره بماند (در شرایط جاده خشک و کم گرد و غبار، پس از روانکاری همه جانبه)
  • ظاهر سیاه منحصر به فرد روان کننده هنگام خشک شدن
  • ایمن- فاقد هرگونه حلال مضر است.

نمودار توان از دست رفته نسبت به مسافت طی شده برای روان کننده های مختلف

FRAM از فیلتر روغن مصنوعی جدید رونمایی کرد

FRAM از فیلتر روغن مصنوعی جدید رونمایی کرد

FRAM ، تولید کننده قطعات پس از فروش ، روز چهارشنبه از عرضه فیلتر روغن

Ultra Synthetic جدید خود خبر داد

بر اساس گزارش خبری ، فیلتر جدید دارای طراحی دو لایه است ، در یک طرف آن “ترکیبی مصنوعی برای ساختار بادوام و پشتیبانی فیلتر” ، و در طرف دیگر “پوشش کاملاً مصنوعی” که “راندمان جریان بالاتر و کارایی بهتر فیلتراسیون ” را ارائه می­دهد.

نقش اصلی فیلتر روغن تصفیه روغن موتور است و یکی از فاکتور های مهم عمر بیشتر روغن پاکیزگی آن است. روغن موتور وظایف مهم و متعددی انجام می دهد، روغن کاری علاوه بر خنک کاری قطعات داخلی موتور، عملیات روانکاری اجزاء موتور و کاهش اصطکاک را نیز انجام می دهد تا آنها را از گزند آسیب هایی که ممکن است در اثر اصطکاک ایجاد شود، حفظ نماید. یکی دیگر از فرآیندهایی که در هنگام عبور روغن و در مواجه شدن با قطعات موتور انجام می گیرد، شستشو و زدودن کثیفی ها می باشد، روغن سطوح قطعات را تمیز کرده و همواره از رسوب ناخالصی ها بر روی اجزاء موتور که در اثر حرارت بالا و عملکرد موتور در شرایط سخت بوجود می آید، جلوگیری می نماید، روغن ذرات ریز و درشت را شسته و در خود حفظ می نماید، قطعاً لازم است تا غلظت این ذرات از حدی فراتر نرود، برای رسیدن به این هدف از قطعه ای بنام فیلتر روغن استفاده می شود، این قطعه روغن موتور را تصفیه می نماید و ناخالصی های روغن را جذب می کند و روغن تمیز را به چرخه شستشو و تمیزکاری باز می گرداند تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و کارآئی سیستم روغن کاری کاهش نیابد.

برای اینکه عمل تصفیه کردن این روغن به خوبی انجام شود نیاز است که روغن از مسیر فیلتر گذر کند. فیلتر روغن مناسب در ابتدا باید توانایی جداسازی مطلوبی داشته باشد تا بتواند کوچکترین ذرات و آلودگی ها را از روغن جدا کند. همچنین این فیلترها باید در برابر پارگی مقاوم باشند. یکی دیگر از نکات مهم این است که محفظه فیلتر روغن قابلیت تحمل فشار بالا را داشته باشد چرا که روغن موجود در سیستم خودرو دارای فشار بالایی است و طبیعتاً زمانی که وارد فیلتر می شود نیز این فشار را همراه خود دارد؛ در نتیجه در صورتی که محفظه فیلتر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد پس از مدتی تحت تاثیر این فشارها، ممکن است آسیب دیده یا دچار شکاف در بدنه خود شود. همچنین محفظه درونی فیلتر نیز باید در برابر فشار و همچنین زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد.

یکی دیگر از موارد مهم درباره فیلتر روغن این است که از آب بندی مناسبی برخوردار باشد و روغن در مسیر ورود و خروج خود تنها از مسیرهای تعیین شدن عبور کند. در نسل جدید فیلترها با استفاده از پوششهای چند لایه و پوشش ­های میانی می­ توان عملکرد فیلتر را به میزان قابل قبولی بهبود بخشید.

کارل وبر، مدیر ارشد بازاریابی FRAM گفت: “ما آماده هستیم که فیلترهای Ultra Synthetic به روز شده خود را به بازار عرضه کنیم. مواد با پوشش های دو لایه جدید حداکثر تا 20000 مایل حفاظت نهایی را ارائه می دهند و عملکرد قابل اطمینان را ارائه می دهد که مشتریان ما انتظار داشتند.” FRAM، مستقر در کلیولند، بیش از 90 درصد فیلترهای خود را در ایالات متحده تولید می کند.

فراخوان شرکت در چالش نوآوری، نانوروانکار و انواع روغن موتور مبتنی بر فناوری نانو

فراخوان شرکت در چالش نوآوری، نانوروانکار و انواع روغن موتور مبتنی بر فناوری نانو

شرکت نفت بهران با همکاری شرکت توسعه دانش بنیان سینا (Sina VC) اقدام به جذب طرح و ایده در زمینه “نانوروانکارها و انواع روغن موتور مبتنی بر فناوری نانو” در مرکز نوآوری بهران تک می نمایند.

محورهای ارسال طرح:

تولید نانوساختارهای مورد استفاده در حوزه روانکار

فرمولاسیون روانکارها با استفاده از نانوساختارهای مختلف

پایدارسازی نانوساختارها در روغن برای تولید انواع نانوروانکار

مهلت ارسال طرح:

6 آذرماه 1400

تا ۱۰ دی ماه 1400 تمدید گردید.

تا ۲۰ دی ماه 1400 تمدید گردید.